euro banknotes 3212757 1920
Często zdarza się, że nie radzimy sobie ze spłatą zobowiązań. Chcąc uniknąć egzekucji komorniczej i naliczania odsetek za zaległości, warto sprawdzić, co to jest kredyt konsolidacyjny.

 

 

 

 

 

 

 

Takie rozwiązanie pomoże nam pozbyć się wszystkich zadłużeń, zamieniając je na jedno, które cechuje się dogodniejszymi warunkami spłaty dlatego wybierając taki kredyt warto skorzystać z porównywarki https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny, która umożliwi nam znalezienie najlepszej oferty. Dzięki temu nie wpadamy w coraz większe kłopoty finansowe i bez problemu spłacamy dług.

 

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Wielu konsumentów szuka alternatywy dla spłacania wielu pożyczek jednocześnie. Jak się okazuje, istnieje jeden opłacalny sposób, jakim jest kredyt konsolidacyjny. Takie zobowiązanie umożliwia dłużnikom pozbycia się kłopotów ze spłatą zobowiązań w wysokich kwotach. Jednak przed wyborem korzystnej opcji, warto dowiedzieć się, na czym polega kredyt konsolidacyjny i dlaczego jest tak popularny.

Na rynku bankowym często słyszymy o zobowiązaniach typu kredyty konsolidacyjne. Co to jest? To forma pomocy finansowej, udzielanej przez instytucje bankowe oraz przez parabanki. Jego opłacalność wynika ze względu dogodniejszych warunków, jakie otrzymujemy w związku z podpisaniem umowy kredytowej. Na czym polega kredyt konsolidacyjny? Takie zobowiązanie umożliwia połączenie kilku zobowiązań w jedno, które zostaje przenoszone do jednego banku. Wówczas zyskujemy większą wygodę w spłacie, gdyż nie musimy uiszczać kilku rat miesięcznie, a w zamian zyskujemy jedną. Co najistotniejsze, nowa rata jest o wiele niższa niż poprzednie razem wzięte. W związku z tym płacimy co miesiąc mniej, więc nie nadwyrężamy znacznie budżetu domowego, tym samym nie pogłębiając kłopotów finansowych. Jest to możliwe dzięki wydłużeniu okresu kredytowania. Tego typu opcja jest wybierana przez konsumentów, którzy nie radzą sobie ze spłatą kilku zobowiązań.

 

Kredyt konsolidacyjny jak działa?

Wiemy już na czym polega konsolidacja kredytów. Dzięki takiej opcji możemy połączyć kilka naszych długów w jeden, zyskując korzystniejsze warunki. Popularność tego typu rozwiązania wynika przede wszystkim z tego, że otrzymujemy mniejsze koszty miesięczne. Dzięki temu odciążamy nasze finanse, nie wpadając w jeszcze większą spiralę zadłużenia.

Jak działa kredyt konsolidacyjny? Przykładowo mamy do spłaty co miesiąc 3 raty pożyczek po 500 zł, co daje nam 1500 zł wydatków miesięcznych związanych z kredytowaniem. Nasze dochody są zbyt niskie i uniemożliwiają nam ponoszenie aż tak wysokich kosztów, więc nie spłacamy wszystkich rat, tym samym otrzymując odsetki za opóźnienia i coraz większe długi. Chcąc uniknąć egzekucji komorniczej i jeszcze wyższych kar, zastanawiamy się, na czym polega konsolidacja kredytów. W związku z takim produktem bankowym możemy zmniejszyć nasze miesięczne koszty kredytu nawet o połowę, zyskując np. 750 zł do spłaty. W ten sposób odciążając budżet, nie zadłużamy się jeszcze bardziej i poprawiamy sytuację finansową. Zmniejszenie miesięcznej raty jest możliwe przez połączenie wszystkich długów w jeden kredyt i wydłużenie okresu spłaty.

 

Gdzie kredyt konsolidacyjny?

Wiemy już, czym jest kredyt konsolidacyjny i w jakich sytuacjach będzie korzystny rozwiązaniem. Warto więc zastanowić się, gdzie kredyt konsolidacyjny możemy zaciągnąć i jak znaleźć korzystną ofertę. Tego typu zobowiązanie otrzymamy zarówno w banku, jak i w parabanku. Oba zobowiązania znacznie się od siebie różnią. Przede wszystkim, decydując się na wnioskowania w banku, musimy wiedzieć, że będzie wymagał od nas spełnienia określonych warunków. Chodzi przede wszystkim o uiszczenie wszystkich zaległości wynikających z długów. Jeśli uda nam się spłacić wszystkie spóźnione raty, będziemy mieli spore szanse na kredyt konsolidacyjny w instytucji bankowej. W parabanku z kolei mamy do czynienia z nieco łagodniejszymi zasadami. Firmy pożyczkowe bowiem udzielają tego typu zobowiązań w oparciu o mniej restrykcyjne warunki. Mogą z nich skorzystać nawet osoby z komornikiem na koncie. Pamiętajmy jednak, że konsolidacja w parabanku wiąże się z wyższy kosztem całkowitym niż w banku.

Zatem gdzie kredyt konsolidacyjny będzie najkorzystniejszy? Na pewno jeśli zależy nam na tym, aby dostać go od ręki, warto wybrać parabank. Tego typu instytucje szybciej udzielają takich zobowiązań. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że będziemy ponosić wyższe koszty. Z kolei w bankach mamy do czynienia z większą ilością formalności, ale warunki, jakie otrzymamy, będą korzystniejsze. Nie będziemy wówczas ponosić aż tak dużych wydatków z tytułu całkowitego kosztu kredytu.

 

Kto powinien skorzystać z konsolidacji?

Kredyt konsolidacyjny to zobowiązanie popularne wśród osób zadłużonych, które nie radzą sobie ze spłatą kilku rat jednocześnie lub chcą zmniejszyć ich wysokość. Zdarza się, że nasze dochody gwałtownie zmniejszają się w wyniku utraty zleceń, choroby lub też mamy większe wydatki życiowe. W takich sytuacjach kredyt konsolidacyjny okazuje się opłacalnym rozwiązaniem, które umożliwia nam zmniejszenie miesięcznych wydatków związanych z ratą kredytową. Jest to sposób często wybierany przez konsumentów, którzy spodziewają się wszczęcia postępowania komorniczego.

Newsletter