Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Wrocław to ważny punkt na biznesowej i gospodarczej mapie Polski. Dynamiczny rozwój firm z różnych branż skutkuje coraz większym zapotrzebowaniem na powierzchnie magazynowe. Dla wielu firm idealnym rozwiązaniem są magazyny self storage we Wrocławiu.

 

Usługa self storage – nowość na polskim rynku

Pierwsze biznesy self storage zaczęły się pojawiać pod koniec lat 50-tych ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Na szeroką skalę zaczęły się upowszechniać dopiero 50 lat później. Omawiana usługa zawitała do Polski stosunkowo niedawno, co zaledwie kilka lat temu, niemniej z roku na rok zyskuje na popularności. Polega na wynajmowaniu magazynów samoobsługowych odznaczających się niedużą powierzchnią (stąd często mówi się o nich „mini przechowalnie”). Kangu Self Storage to jedna z paru firm działających obecnie na rodzimym rynku – oferuje obiekty self storage we Wrocławiu i w kilku innych miastach w Polsce.

 

Magazyny samoobsługowe we Wrocławiu – jakie są opcje?

Nowoczesne magazyny self storage we Wrocławiu odpowiadają kryteriom najbardziej wymagających klientów, którymi są firmy i osoby prywatne. Wynajęcie odpowiedniego magazynu podyktowane jest indywidualnymi przesłankami. Można zdecydować się na boks mieszczący się w dużym obiekcie magazynowym lub kontener z bezpośrednim wejściem z zewnątrz, przy czym kontener jest zwykle tańszy. Jeśli chodzi powierzchnię magazynów self storage we Wrocławiu, największym powodzeniem cieszą się boksy o powierzchni 1-2 m kw. Wybór stosownego miejsca uzależniony jest też od rodzaju mienia, jakie będzie w nim przechowywane. Jeżeli np. są to przedmioty, które nie wymagają ogrzewania, wówczas lepszą opcją jest magazyn wewnętrzny.

 

Ile kosztuje wynajęcie magazynu samoobsługowego we Wrocławiu?

Średnia stawka za wynajęcie magazynu o powierzchni 1 m kw. wynosi we Wrocławiu ok. 100 zł netto za miesiąc. Dla porównania medialna stawka europejska za taką samą powierzchnię to ok. 22 euro. Ostateczna cena to wypadkowa paru czynników, m.in. dokładnej lokalizacji, powierzchni i dodatkowych udogodnień (np. wózki paletowe).