Nie odpowiemy Ci na to pytanie, ponieważ tak naprawdę wszystko zależy od modelu oraz dystrybutora. Jeśli pragniesz jednak otrzymać szczegółowe informacje dotyczące ceny, napisz bezpośrednio do obsługi sklepu – na pewno rozpatrzy ona Twoją sytuację i wróci ze szczegółową wyceną. Zalecamy korzystania z filtrów w przypadku pracowania z oryginalnym sprzętem marki BOGE, ponieważ są one tworzone z myślą właśnie o tych urządzeniach. Sprawdź, co wyróżnia te produkty.
Co oczyszczają filtry sprężonego powietrza?
Poza oczywistymi zabrudzeniami, takimi jak kurz, piasek, różnego rodzaju pyły oraz drobiny, znajdującymi się w otoczeniu pracy, sprężarka podczas działania sama produkuje produkty uboczne swojego działania. To całkowicie naturalny proces jej eksploatacji, nawet przy najwyższej klasie agregatorów od BOGE. Poznaj bliżej te zanieczyszczenia oraz ich specyfikację:
- woda w postaci pary wodnej występuje zawsze w sprężonym powietrzu, jednak jej zwiększona ilość powoduje większą wilgotność i temperaturę, a w konsekwencji zaniżoną jałowość gazu,
- tzw. cząstki stałe pochodzące z powietrza otoczenia, czyli rdza, szkodliwe dla zdrowia pyły, psują wnętrze urządzenia, np. zawory, poprzez zwiększenie tarcia,
- olej, który zasysa agregator z wnętrza swojego silnika, bardzo łatwo dostaje się, do tłoczonego powierza – dlatego w przypadku sprężarek olejowych warto dodatkowo wyposażyć się w filtr olejowy.
Filtry olejowe
Oczyszczają kompresory z tej cieczy, co znacznie przedłuża ich wydolność i dynamiczność. Zbudowano je z odpornej na ścieranie, nieelektryzującej się i wysoce higroskopijnej włókniny celulozowej. Najlepiej zmieniać go razem z olejem, czyli co około 2 tysięcy godzin.
Budowa i działanie
Filtry sprężonego powietrza usuwają zanieczyszczenia za pomocą ciśnienia dyferencyjnego z maksymalną wartością 16 bar, 235 psig. To właśnie ono wytrąca cząstki stałe, wodę i olej, które gromadzą się w kompresorach niezależnie od otoczenia pracy. Wydajność tych artykułów mieście się w przedziale od 0,60 do 520,8 m³/min, 21 – 18.392 cfm.
Dlaczego filtry sprężonego powietrza są tak ważne?
Ponieważ tak naprawdę w pracy kompresorów nie ma nic ważniejszego od jakości ich tłoczonego powietrza. Oryginalne filtry BOGE pozwalają na długie utrzymanie czystości gazu i zachowanie jak najdłuższej żywotności sprężarek, które stanowią inwestycję na długie lata.
Na klasę powietrza bezpośrednio wpływa system pneumatyczny urządzenia i cały mechanizm stworzony z wielu drobnych elementów. Tak szczególna budowa wymaga stałej kontroli oraz regularnych czynności serwisowych. Jednym takich komponentów, o które trzeba dbać, są właśnie filtry.
Co wyróżnia filtry sprężonego powietrza marki BOGE?
Przede wszystkim jest to dostosowanie konkurencyjnej ceny, do wysokiej klasy produktu. Ich jakość tłoczonego powietrza, czas działania oraz funkcjonalność to idealne połączenie, które są wypracowanym przez 100 lat efektem ciężkiej pracy techników i inżynierów marki BOGE.
Ekonomiczna praca
Przemyślana konstrukcja filtrów od BOGE umożliwia wykorzystanie niskich wielkości ciśnienia do pomyślnego pozbycia się zabrudzeń. W konsekwencji to prowadzi do znacznego obniżenia się kosztów eksploatacyjnych oraz poprawia raport dwutlenku węgla na obszarze korzystania ze sprężarek.
Wydajność i bezawaryjność systemu
Odpowiednio zadbane filtry BOGE potrafią służyć na takim samym poziomie wydajności przez długie lata. Dlatego zalecamy regularne przeglądy techniczne systemu oraz trzymanie się zaleceń serwisowych. Wskazują na to przeprowadzone przez markę długoterminowe badania i obserwacje. Zadbany filtr działa sprawnie aż do 2,5 tysiąca godzin.
Wysoka klasa sprężonego powietrza
Sprężarki BOGE słyną z czystości tłoczonego powietrza. Filtry oraz wraz z ich wytwarzanym gazem są dokładne sprawdzane i testowane przez niezależnych ekspertów – zarówno wewnętrzych jak i zewnętrznych. Ponadto w 100% spełniają one normy ISO 12500-1:2007 oraz ISO 8573-1:2010. To sprawia, że można mówić najwyższej jakości filtrów od BOGE.
Włókniny wkładu filtracyjnego
Zbudowano je z nano włókien i modelowego płaszcza zewnętrznego. Można zakupić je w dwóch wersjach:
- wkład koalesencyjny wstępny P (1µm), zajmujący się startowym wytrącaniem cząstek stałych i zapachowych,
- wkład koalesencyjny dokładny M (0,01µm), który precyzyjnie odzieli aerozole i kropelki wody oraz oleju, ponieważ posiada specjalny wkład z węgla aktywnego typu A.
Logiczny i zaplanowany rozkład
Chodzi o umiejscowienie strony wejściowej w górnej części filtra. W ten sposób ułatwiony jest montaż głowicy ze stożkowym elementem wpustu obudowy sprężarki. Przekłada się to również na bezpieczeństwo montowania oraz wymiany tego artykułu.
Niskie ciśnienie dyferencyjne
Jak już wcześniej pisaliśmy, korzystanie z niskich parametrów ciśnienia dyferencyjnego jest prawdziwą innowacją na rynku filtrów sprężonego powietrza. Niewielka wartość nie wpływa w żadnym stopniu na zmniejszenie efektywności w pochłanianiu zabrudzeń tłoczonego gazu.
FAQ
- Ile kosztują filtry sprężonego powietrza BOGE?
Koszt zależy od aktualnych wytycznych marki, dystrybutora oraz Twoich potrzeb. W celu poznania dokładnego kosztorysu zachęcamy do napisania prywatnej wiadomości sprzedawcy, który z pewności wróci do Ciebie z wyceną.
- Jakie zalety mają te produkty?
Przede wszystkim są to produkty w pełni oryginalne, dedykowane dla sprężarek BOGE. Tworzy to kompatybilne i bezpieczne połączenie, wyróżniające się wydajnością, bezawaryjnością, niskim zużyciem ciśnienia dyferencyjnego oraz wyjątkową budową włóknin wkładu filtracyjnego.
- W jaki sposób działają filtry BOGE?
Ich praca opiera się na innowacyjnej technologii, która do skutecznego wytrącania cząstek stałych wykorzystuje bardzo niskie wartości ciśnienia – maksymalnie dochodzi ona do 16 bar, 235 psig. Wydajność filtrów sprężonego powietrza BOGE mieści się w widełkach od ,60 – 520,8 m³/min, 21 – 18.392 cfm.
Partnerem artykułu jest pneumatik.pl