Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

374189
CAT, a w zasadzie Caterpillar, to firma, która od 1925 roku zajmuje się produkcją maszyn budowlanych. Główna siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w USA i powstała z połączenia trzech mniejszych firm. CAT to marka znana na całym świecie, dlatego jej oddziały znajdziemy zarówno w Chinach, Australii, Wielkiej Brytanii, jak i we Włoszech, w Indiach, Meksyku, RPA czy Polsce. Nic w tym dziwnego, maszyny budowlane CAT są synonimem jakości, trwałości i odporności na trudne warunki pracy, więc mają wielu zwolenników.

 

Zaawansowana technologia maszyn budowlanych CAT

Caterpillar ma w swojej ofercie ponad 400 różnych kategorii maszyn. Produkuje nie tylko maszyny budowlane, ale także górnicze, między innymi największe na świecie ciężarówki, które pracują w kopalniach odkrywkowych. Wśród najpopularniejszych maszyn budowlanych CAT możemy wymienić te, które bardzo często osobiście spotykamy na polskich drogach: koparki CAT, wozidła CAT, minikoparki, małe koparki hydrauliczne, koparki o długim zasięgu, koparki do prac wyburzeniowych czy koparki dwutorowe.

Maszyny budowlane CAT to gwarancja innowacyjności, zaawansowanej technologii, nowoczesnych systemów i wysokiej jakości. Caterpillar nie idzie na skróty, nie daje miejsca na półśrodki. Produkuje maszyny budowlane i górnicze, które są niesamowicie odporne na trudne warunki pracy, trwałe oraz maksymalnie funkcjonalne. Dzięki maszynom CAT praca jest efektywna, szybka i komfortowa. Koparki, wozidła, koparkoładowarki czy inne maszyny budowlane CAT stworzone są po to, aby spełnić twoje oczekiwania. Każdy, kto miał możliwość pracy tymi maszynami choć raz, jest w stanie potwierdzić, że jest to sprzęt światowej klasy. Caterpillar włożył masę pracy w to, aby stworzyć tak profesjonalne maszyny, dlatego Ty, jako ich właściciel i operator, musisz zadbać o to, aby służyły Ci w pełni sprawne jak najdłużej. Maszyny budowlane CAT są w stanie znieść wiele – pracę w trudnych warunkach, w deszczu, mrozie, słońcu i śniegu, podczas budowy autostrad czy w kopalniach. Są niesamowicie trwałe i odporne, jednak nawet im zdarzają się awarie, do naprawy których nie wystarczy młotek i śrubokręt.

 

20200306 074204 scaled

 

Serwis maszyn budowlanych CAT

Aby prawidłowo zadbać o maszyny budowlane CAT, należy podjąć współpracę z odpowiednim serwisem, który posiada kompleksową ofertę. Co to znaczy? Dobry serwis maszyn budowlanych CAT zadba nie tylko o naprawę awarii, ale także pomoże im zapobiegać, zadba o regularne serwisowanie, niskie koszty i brak zbędnych napraw. Najlepsze serwisy maszyn budowlanych to takie, które przeprowadzają szczegółową diagnozę przed rozpoczęciem napraw, a po nich wykonują restrykcyjne testy sprawnościowe, aby upewnić się, że oddają klientowi w pełni sprawny sprzęt. Warto też zadbać, aby firma, którą wybierzemy, miała w swojej ofercie mobilny serwis maszyn budowlanych. Jest to świetna usługa, dzięki której zaoszczędzić można sporo czasu, pieniędzy i stresu. Bardzo ważne jest też, aby serwis miał w swojej załodze wykwalifikowanych specjalistów, którzy znają słabe i mocne strony maszyn poszczególnych marek, dzięki czemu będą mogli jeszcze szybciej znaleźć usterkę, a następnie sprawnie ją naprawić. Do naprawy maszyn tak zaawansowanych technologicznie jak CAT potrzebne są wiedza i doświadczenie. Nie sztuką jest naprawić uszkodzony element, ale zregenerować go tak, aby działał jak nowy, bez żadnych niedociągnięć i błędów. Przeciętny serwisant widząc siłownik hydrauliczny, stwierdzi, że jest to prosty w budowie element i jego naprawa będzie łatwa. Dobry specjalista, który ma fach w ręku, będzie wiedział, że siłownik zbudowany jest z kilkunastu mniejszych podzespołów, z których każdy mógł ulec awarii. Tylko dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu wykona naprawę tak, aby regeneracja siłowników hydraulicznych przywróciła im 100% sprawności.

 

cat excavator bauma china.5bb7c77160c15

 

Regeneracja pomp hydraulicznych maszyn budowlanych CAT

Jednym z wymienionych powyżej punktów, które mówią o najlepszym serwisie maszyn budowlanych, jest regularne serwisowanie. Niestety spora część przedsiębiorców uważa, że oszczędzają pieniądze na barku przeglądów sprzętu, który każdego dnia pracuje w niemal spartańskich warunkach. Tymczasem prawda jest zupełnie inna. Bardzo często na serwis trafiają maszyny z poważną i kosztowną w naprawie awarią, której można było uniknąć. Za obrazowy przykład niech posłuży nam pompa hydrauliczna. Pompy hydrauliczne obecne są w każdej maszynie budowlanej, rolniczej, górniczej czy kolejowej. Działają one od momentu uruchomienia maszyny, do chwili jej wyłączenia, przez co są narażone na częste awarie oraz szybkie wyeksploatowanie. Nierzadko zdarza się tak, że na warsztat trafia maszyna, w której niemożliwa jest regeneracja pomp hydraulicznych, mimo tego, że gdyby klient zareagował wcześniej i zlecił przegląd sprzętu, to taka naprawa byłaby realna. Gdy jednak pompa jest mocno uszkodzona, wyeksploatowana, maszyna nie przechodzi regularnego serwisowania, konieczna może być wymiana części na nowe, co zawsze jest opcją kilka razy droższą niż regeneracja pomp hydraulicznych.

 

galeria 58 orig

 

Maszyny budowlane CAT to sprzęt, który daje wiele możliwości, ale wymaga odpowiedniego traktowania. Jednak dobry serwis maszyn budowlanych CAT, który zapewnia kompleksowe usługi, jest w stanie zadbać o ten sprzęt w taki sposób, aby służył on przez wiele lat ze 100% sprawnością.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem maszyn budowlanych https://hydroserwishs.pl/