Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Rodzaje palet plastikowych
W jaki sposób można podzielić palety plastikowe? Po przeczytaniu tego artykułu będziecie mogli nazywać się ekspertami od palet plastikowych. Chociaż może nie specjalistami, ale już całkiem niezłymi doradcami od wymiarów i innych.

 

 

 

 

 

 

Pierwsze co wyróżniamy to rozmiar. Oczywiście istnieje możliwość zamówienia palety z plastiku na wymiar, jednakże ogólnodostępne są plastikowe palety w pięciu standardowych wymiarach. Najmniejsze palety plastikowe to palety display, które mierzą 600 x 400 mm. Te palety z tworzywa sztucznego są niesamowicie popularne w handlu.

 

Palety plastikowe display wykorzystywane są do transportu oraz ekspozycji towarów. Ten rodzaj plastikowych palet dostępny jest tylko w wersji perforowanej. Kolejny, dość często wybierany rozmiar to 800 x 600 mm, czyli półplaety. Półpalety plastikowe poza standardową funkcją, czyli magazynowaniem i przewozem – pełnią rolę podestów roboczych.

 

Kolejna opcja to palety euro plastikowe, czyli takie o wymiarach 1200 x 800 mm. Rozmiar euro w przypadku palet transportowych jest najpopularniejszym i chyba najczęściej kupowanym przez klientów sklepu internetowego PALETEO.pl.

 

Poza tymi trzema rozmiarami dostępne są ponadto: palety plastikowe 120 x 100 cm oraz 1200 x 1200 mm. Te ostatnie są mało popularne w naszym kraju, jednakże mogą się okazać bardzo przydatne w transporcie międzynarodowym. Przedstawiliśmy podział palet z tworzywa sztucznego ze względu na wymiary, ale to jeszcze nie koniec.

 

Palety plastikowe dostępne są w wersjach z gładkim lub antypoślizgowym blatem, palety plastikowe z rantem lub bez. Paleta antypoślizgowa ma na swojej powierzchni wypustki, które nie pozwalają na zsuwanie się towaru, rant w przypadku palet gładkich również pełni taką funkcję. Pomimo tych różnic paletę plastikową zawsze łatwo jest dokładnie umyć. Jest to dla wielu przedsiębiorców ważna kwestia.

 

Poza tym na rynku dostępne są też ażurowe  palety plastikowe. Ten rodzaj plastikowej palety pozwala na odpowiedni przepływ powietrza. Jest to ważne, gdy na paletach transportuje się świeżą żywność.

 

To jeszcze nie wszystko, jeśli mówimy o podziale palet z plastiku. Możecie zakupić palety na płozach lub stopach. Europaleta plastikowa na stopach ma możliwość sztaplowania, czyli układania palet plastikowych jedna na drugiej. Może okazać się to bardzo przydatne na małych powierzchniach magazynowych. Natomiast w przypadku palet plastikowych na płozach, to często są one dodatkowo wzmocnione metalowymi zbrojeniami. Należy pamiętać o tym, że palety na płozach mają większą wytrzymałość od takich na stopach. 

 

Współpraca Saint-Gobain z Politechniką Łódzką