Internet

wi-fi
Chyba każdy użytkownik sieci korzystał kiedyś z ogólnodostępnej sieci Wi-Fi w miejscach publicznych. Niestety niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, jakie może to nieść za sobą niebezpieczeństwo. Cyberprzestępcy coraz częściej tworzą fałszywe sieci Wi-Fi, aby za ich pomocą kraść cenne dane osobowe, hasła i loginy nieświadomych użytkowników.

 

sas
Powiązana z rosyjskim rządem grupa hakerska nazywająca siebie „Anonimowym Sudanem” przyznała się do cyberataku, który wyłączył witrynę Scandinavian Airlines (SAS) w ubiegłym tygodniu i zagroził bezpieczeństwu danych tysięcy klientów tej skandynawskiej linii lotniczej.

 

 

e-mail
75% badanych organizacji zostało skutecznie zaatakowanych z wykorzystaniem poczty e-mail w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Usuwanie skutków ataku przeprowadzonego za pośrednictwem poczty elektronicznej może kosztować poszkodowane instytucje średnio ponad milion dolarów. Im więcej pracowników wykonujących obowiązki zdalnie, tym większe zagrożenie ze strony cyberprzestępców i wyższy koszt usuwania skutków ich działań.

 

slick
Slick to platforma mediów społecznościowych z siedzibą w indyjskiej aglomeracji Bengaluru. Oficjalna aplikacja została uruchomiona w listopadzie 2022 roku i była skierowana głównie do nastolatków i studentów. Aplikacja (dostępna na systemy iOS i Android) umożliwia użytkownikom łączenie się ze znajomymi i tworzenie anonimowych treści, które można udostępniać innym.

 

Newsletter