Case Study

urodzeń
Trendy demograficzne są nieubłagane. Polacy się starzeją, a ekonomiści prześcigają się w prognozach dotyczących coraz mniejszej liczby pracujących osób i wpływu tego zjawiska na system emerytalny. O ile nie należy oczekiwać zmian gwarantujących wzrost liczby urodzeń, o tyle warto uzupełnić analizę o wpływ cudzoziemców. A ci odprowadzają coraz większe składki do ZUS i rodzą w Polsce coraz więcej dzieci. 

długiKto chciałby współpracować z kimś, kto ma długi? Nierzetelny kontrahent to ostatnie, czego potrzeba Twojej firmie. Może on zaszkodzić Twoim interesom i niekorzystnie wpłynąć na Twoje przedsiębiorstwo. Aż 99% firm zmaga się z opóźnieniami w spływie należności. Opóźnienia sięgają nawet dwóch miesięcy, a w wielu przypadkach pojawia się problem w wyegzekwowaniu uregulowania płatności! Chcesz uniknąć takich problemów? Dowiedz się, jak działa System3000.

Cedo

Spadek obrotów, masowe zwolnienia lekarskie, konieczność cięcia kosztów, poszukiwanie oszczędności – pandemia koronawirusa niejeden biznes i niejednego managera wystawia na niezwykle trudną próbę. Czy w ogóle da się wyjść z tej sytuacji obronną ręką? Jak tego dokonać? Na ten temat rozmawiamy z Andrzejem Majewskim, dyrektorem fabryki Cedo, która pomimo niełatwego okresu właśnie prowadzi rekrutacje na kilkadziesiąt różnych stanowisk.

Nowy obowiązek dla firm w zakresie obsługi programu Pracowniczych Planów Kapitałowych  wiąże się z dodatkowymi czynnościami, głównie dla pracowników działu kadrowo-płacowego. Dla firm, które obsługę PPK powierzyły TFI Allianz, nowe obowiązki będą mniej odczuwalne dzięki synergicznej współpracy Towarzystwa z firmą informatyczną Comarch.

Newsletter