Case Study

Współczesna era technologiczna przyniosła ze sobą nie tylko nowe możliwości komunikacyjne czy rozrywkowe, ale także otworzyła drzwi do przestrzeni, która jeszcze kilka dekad temu wydawała się odległym marzeniem dla przeciętnego człowieka - przestrzeni kosmicznej. Coraz częściej słyszymy o misjach na Marsa, eksploracji asteroid czy nawet planach kolonizacji Księżyca. Jednak kosmos to nie tylko domena naukowców czy astronautów; to przestrzeń, która oferuje nieograniczone możliwości dla każdego z nas.
Więcej…Kosmos: Przestrzeń nie tylko dla naukowców

Jakie są wyzwania dla kobiet w branży IT? - Problemem jest stereotyp, że IT to domena mężczyzn. Musimy to zmienić. Kobiety mają inny punkt widzenia, który jest niezbędny dla innowacji. To już nie tylko kodowanie, ale szeroki wachlarz możliwości, w którym kobiety mogą odgrywać kluczową rolę – powiedział Artur Kurasiński w rozmowie dla Future Collars podczas 5. międzynarodowej edycji Women in IT Day (15.11. Jego słowa rzucają światło na potrzebę przełamywania stereotypów i otwierania drzwi dla różnorodności w świecie technologii.

Więcej…Artur Kurasiński o roli kobiet w IT: kobiecy punkt widzenia

Co to znaczy, że pokładamy nadzieję w technologii? Czy na pewno jej ufamy? W ciągu 10 lat wypłynęło na światło dzienne wiele zagrożeń związanych z technologią. Siłą rzeczy zaczęliśmy więc dyskutować na temat etyki w branży technologicznej oraz konieczności stworzenia konkretnych rozwiązań prawnych, mimo że nie wszystkim się to podoba i że generalnie ludzie nie chcą słyszeć o zagrożeniach i wyzwaniach w IT – tak skomentowała piąta rewolucję technologiczną Raisa Ghazi, podczas ekskluzywnego wystąpienia w ramach Women in IT Day 2023.

Więcej…Zaufanie, etyka i rola kobiet w kształtowaniu przyszłości IT