Internet

Apple iOS, jak każdy inny system operacyjny, narażony jest na różne zagrożenia bezpieczeństwa – między innymi ukierunkowane ataki złośliwego oprogramowania i oszustwa wykorzystujące inżynierię społeczną. Chociaż system iOS jest ogólnie uważany za bezpieczny, świadomość użytkowników i odpowiedzialne zarządzanie urządzeniami są niezbędne do utrzymania ścisłego bezpieczeństwa. Dlatego zespół Bitdefender przygotował podsumowanie kluczowych zagrożeń, z którymi mogą borykać się właściciele iPhonów w 2024 roku.

Więcej…Użytkownicy iOS - Jakie zagrożenia ich czekają w 2024?

W szybkiej reakcji na pojawiające się zagrożenie bezpieczeństwa Mozilla udostępniła awaryjną łatkę dla swojej przeglądarki internetowej Firefox i klienta pocztowego Thunderbird, których celem jest załatanie krytycznej luki dnia zerowego. Luka, zidentyfikowana jako CVE-2023-4863, wpływa na format obrazu WebP i według doniesień została już wykorzystana w atakach hakerskich. Ruch Mozilli następuje dzień po podobnej aktualizacji od Google, która załatała tę samą lukę w przeglądarce Chrome.

Więcej…Firefox i Thunderbird z awaryjną łatką od Mozilli

Silniki rezerwacyjne – dzięki nim świat podróży i hotelarstwa bardzo szybko się rozwija. Silniki rezerwacji hoteli stanowią kluczową, prawie niewidoczną część branży hotelarsko-gastronomicznej, a ich bezpieczeństwo jest niezbędne, aby chronić dane osobowe i finansowe gości. Czasami technologia rezerwacji pada ofiarą zmotywowanych cyberprzestępców, którzy wykorzystują luki w kodzie, aby uzyskać dostęp do poufnych informacji o kliencie, takich jak imię i nazwisko, adres, adres e-mail, numer telefonu, numer karty kredytowej lub debetowej, data ważności oraz kod zabezpieczający lub kod weryfikacyjny karty. Firma Bitdefender jakiś czas temu ujawniła lukę w silniku rezerwacyjnym i przekazała tę informację do producenta oprogramowania. Komunikat pozostał bez odpowiedzi, dlatego producent oprogramowania postanowił zastosować otwarty apel do użytkowników IRM Next Generation o szczególną ostrożność.

Więcej…Bitdefender o lukach w silniku rezerwacji hoteli

Coca-Cola FEMSA, największa na świecie franczyzowa rozlewnia Coca-Coli, rzekomo padła ofiarą ataku ransomware, w wyniku którego kierownictwo firmy zapłaciło hakerom okup za zapobieżenie wyciekowi „niektórych” plików. Ugrupowanie hakerskie znane jako „TheSnake” rzekomo zdobyło „pełną bazę danych Coca-Cola FEMSA zawierającą informacje o firmie, poufne zdjęcia i pliki oraz wiele innych” – podaje DataBreaches.net, która opisuje codzienne przypadki naruszeń i wycieków danych.

Więcej…Atak ransomware na Coca-Colę – firma zapłaciła 1,5 mln $