Porady

Zezwolenie na prace
Zatrudnienie odpowiednich osób w naszej firmie wpływa bezpośrednio na jej poczynania na rynku. Jeżeli zależy nam na stałym rozwoju naszej działalności, to musimy zatrudniać osoby, które podzielają nasze aspiracje. Aktualna sytuacja na rynku pracy w Polsce nie jest najlepsza i właśnie dla tego tak wielu właścicieli firm podejmuje decyzję o zatrudnieniu cudzoziemców. To z kolei wiąże się również z pozyskaniem zezwolenia na pracę, dzięki któremu będą oni mogli pracować w naszym kraju w pełni legalnie. Jeżeli sam nie chcesz zajmować się tym procesem, możesz zgłosić się do firmy, która Ci w nim pomoże. Zainteresowany? Kontynuuj lekturę poniższego artykułu i dowiedz się więcej!

saint-gobain
Myśląc „bezpieczny dom” oczami wyobraźni widzimy budynek, do którego dostępu nie będzie miał nikt, poza naszymi bliskimi. To pierwsze skojarzenie, związane przede wszystkim z ochroną przed włamaniami, aktami wandalizmu, nieszczęśliwymi wypadkami, pożarami czy innymi zagrożeniami ze strony sił przyrody jest jak najbardziej poprawne, lecz czy tak naprawdę pełne? Saint-Gobain i jego spojrzenie na tą kwestie.

Przedsiębiorstwa
Przedsiębiorstwa przeszły w tryb przetrwania. Łańcuchy dostaw są pod presją związaną z inflacją i siłą roboczą. Rosnące koszty utrzymania zaczynają przekładać się na spadek popytu konsumenckiego. Zmiany klimatyczne nie są już czymś, co dzieje się gdzie indziej. Z kolei zawirowania geopolityczne niemal codziennie wstrząsają rynkami. Żyjemy w niepewnych i nieprzewidywalnych czasach.

 

 

dofinansowania
Wydatki na oprogramowanie dla firm stale rosną. Analitycy Gartnera twierdzą, że w 2022 roku światowe nakłady na IT zwiększą się o 4 proc. wobec 2021 r. i wyniosą, bagatela, 4,43 biliona dolarów! Wysoka inflacja ma znaczący wpływ na rosnące koszty oprogramowania i usług informatycznych. Cyfryzacja nie pozwala jednak na cięcie kosztów związanych z inwestycjami na innowacje technologiczne. Ulgi i dofinansowania na rozwój przedsiębiorstw mogą okazać się rozwiązaniem na amortyzację takich wydatków.

Newsletter