Porady

brak rachunku bankowego
Coraz większej liczbie Polaków trudno wyobrazić sobie życie bez konta bankowego. Większość transakcji przeprowadzamy bezgotówkowo. Kartą płacimy w sklepie, na stacji benzynowej i za zakupy w sieci. Rachunki pokrywamy dzięki mobilnym aplikacjom lub logując się na swoje konto przez komputer. Co ciekawe jeszcze 5 lat temu Narodowy Bank Polski ogłosił, że aż 17% Polaków nie posiada ani jednego konta bankowego. Przeważającą większością w tej grupie są osoby do 24 roku życia i osoby po 65 roku życia. To właśnie Ci konsumenci mogą napotkać trudności, gdy będą chcieli wnioskować o pożyczkę. Ale czy posiadanie rachunku bankowego jest niezbędne do pozyskania środków z instytucji pozabankowych? Jakie wymagania stawiają przed konsumentami firmy pożyczkowe?

ETF y
Zakup ETF-ów to forma inwestycji, na którą coraz częściej decydują się polscy inwestorzy. Czym są ETF-y? Jak wygląda ryzyko związane z ich zakupem? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

schody kamienne
Kamień naturalny jest materiałem budowlanym szeroko stosowanym ze względu na swoje piękno, wytrzymałość i trwałość. Granit jest jednym z najmocniejszych rodzajów kamienia i nie pęka łatwo. Dlatego zastosowanie granitu na schody zewnętrzne nada domowi nowoczesny i luksusowy wygląd. Schody granitowe mogą być stosowane na zewnątrz budynków, ponieważ nie szkodzi im niska lub wysoka temperatura, deszcz, śnieg ani ekstremalne nasłonecznienie. Zastosowanie kamiennych schodów zewnętrznych jest uważane za jedną z najlepszych inwestycji, jakich można dokonać.

Według tegorocznego badania „Kobiety w przemyśle”, autorstwa HRK Engineering & Manufacturing, 34% firm z sektora produkcyjnego deklaruje wzrost zatrudnienia pań na stanowiskach specjalistycznych z obszaru naukowo–technicznego. Wyniki idą w parze z rozwijającym się trendem w biznesie, który daje równe szanse kobietom i mężczyznom, zgodnie z polityką różnorodności. Polski przemysł otwiera się na panie, jednak dzieje się to stopniowo. O tym, kogo potrzebuje industry 4.0 i dlaczego transformacja miejsc pracy jest potrzebna opowiada Dominika Frydlewicz, HR Manager firmy Cedo.

 

Newsletter