Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Darmowa wersja systemu ExpertWMS® w modelu online wprowadzana na rynek przez spółkę DataConsult z Krakowa wykorzystuje mechanizmy znane z gier internetowych, polegające m.in. na gromadzeniu punktów zdobywanych za zarejestrowane w systemie operacje. Zdobyte punkty mogą być wykorzystane do wykupienia kolejnych funkcji, zgodnych z indywidualnymi potrzebami i preferencjami użytkownika. Część funkcjonalności (np. integracja przez EDI) jest dostępna tylko dla użytkowników abonamentowych.

Aplikacja pozwala na planowanie i ewidencję ruchów magazynowych zarówno w interfejsie terminalowym (przeglądarka www na smartfonie lub tablecie), jak i w interfejsie przeglądarki PC. Powstała z myślą o wykorzystaniu w firmach, które nie mają jeszcze potrzeby inwestowania w stacjonarne rozwiązania WMS: małych hurtowniach, sklepach z magazynem (np. sprzedaż internetowa) oraz większych przedsiębiorstwach, które chcą obsłużyć m.in. magazyny serwisowe, narzędzi, BHP czy wypożyczeń. Rozwiązanie może być również wykorzystywane w oddziałach przedsiębiorstw, w których nie został wdrożony pracujący w centrali system WMS, czy w firmach wynajmujących powierzchnie magazynowe, gdzie nie opłaca się inwestować w całą infrastrukturę (serwery, WiFi).

Udostępnione przez DataConsult rozwiązanie umożliwia między innymi:
- ewidencjonowanie ilości towaru na magazynie, zarządzanie jego położeniem,

- łatwą rejestrację wejścia i wyjścia towaru z magazynu,

- ewidencjonowanie daty ważności i numerów seryjnych wybranych towarów oraz dodatkowo do 10 cech wybranych towarów (np. kolor, rozmiar, kalibracja itp.),

- przeprowadzenie inwentaryzacji,

- drukowanie etykiet towaru wraz z kodami kreskowymi – zapewniona zgodność z GS-1,

- odzwierciedlenie struktury magazynu (obszary, regały, gniazda, miejsca, pola odkładcze),

- wczytywanie towarów i kontrahentów z pliku MS Excel,

- wczytywanie do systemu specyfikacji dostawy i wysyłki,

- pracę przez stronę www, na urządzeniu mobilnym (w tym również smartfonie).

ExpertWMS® w wersji online jest rozwiązaniem darmowym, łatwym w obsłudze, umożliwiającym wygodne, bezpieczne i skuteczne zarządzanie prostym magazynem.

WMS w modelu SaaS oferowany przez Spółkę DataConsult został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Szczegóły na stronie dataconsult.pl/wms-saas/.

DataConsult Sp. z o.o. oferuje kompleksowe rozwiązania informatyczne wspomagające zarządzanie logistyką wewnętrzną przedsiębiorstw. Firma specjalizuje się w produkcji i wdrożeniach zaawansowanych systemów zarządzania magazynami wysokiego składowania WMS (Warehouse Management System) oraz systemów wspierających zarządzanie procesami produkcyjnymi MES (Manufacturing Execution System).

Systemy logistyczne firmy DataConsult są obecnie wykorzystywane w ponad 150-u przedsiębiorstwach w Polsce i za granicą. Dzięki zaawansowanym mechanizmom konfiguracji systemy oferowane przez DataConsult mogą być dostarczane bezpośrednio przez producenta, jak również przez sieć Partnerów.
Misją firmy DataConsult Sp. z o.o. jest dostarczanie wydajnych, nowoczesnych systemów informatycznych, zaspokajających indywidualne potrzeby biznesowe Partnerów.