Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Wiodąca firma oświetleniowa Markslöjd Sp. z o.o. podnosi efektywność dzięki Microsoft Dynamics NAV.

Firma Markslöjd Sp. z o.o. jest częścią szwedzkiej korporacji Markslöjd Lighting Group (MLG), producenta i dystrybutora oświetlenia działającego w 13 krajach. Aktualnie współpracuje z takimi sieciami jak Castorama, Leroy Merlin, Black Red White, OBI, Praktiker, Agata Meble, Merkury Market, Bricomarche, sprzedając swoje produkty w około 250 punktach detalicznych i około 100 sklepach internetowych. Firma zatrudnia 50 pracowników.

Potrzeba zmian wymusiła wdrożenie ERP. Wybrano Microsoft Dynamics NAV.

Markslöjd Sp. z o.o. jako jedyny z 7 oddziałów Markslöjd Lighting Group nie dysponował odpowiednim systemem umożliwiającym automatyzację procesu dostawy towarów. Proces ten był organizowany przez spółkę macierzystą – częściowo ze Szwecji, a częściowo ze spółek nadzorowanych z Chin.  Zwiększenie efektywności współpracy spółki z innymi oddziałami i partnerami handlowymi wymagało zastąpienia wcześniej używanego oprogramowania wydajniejszym systemem - Microsoft Dynamics NAV, który w pełni spełniał wymagania klienta określone w trakcie analizy przedwdrożeniowej, takie jak konieczność obsłużenia ponad 4 800 podprocesów realizowanych codziennie w Markslöjd (a 144 000 miesięcznie).

Redukcja kosztów i eliminacja błędów, dzięki EDI

Z uwagi na to, że najistotniejsze procesy między Markslöjd i 6 partnerami handlowymi spółki polegają na wymianie dokumentów, konieczne było wprowadzenie standardu EDI (elektronicznej wymiany dokumentów). Wdrożenie standardu EDI znacząco przyczyniło się do redukcji kosztów, eliminacji błędów podczas wprowadzania danych, usprawnienia obiegu informacji, zwiększenia szybkości przetwarzania danych oraz skrócenia cyklów zamówienie-dostawa i fakturowanie-zapłata.

„Współpraca z partnerami handlowymi to kluczowy obszar naszej działalności. Dzięki wdrożeniu Microsoft Dynamics NAV oraz integracji tego systemu z platformą B2B w oparciu o standard EDI udało się nam usprawnić obieg dokumentów i wyeliminować błędy.  Możemy teraz sprawniej i szybciej reagować na zapotrzebowanie zgłaszane przez partnerów, przetwarzać faktury i generować wymagane raporty. Nasza współpraca z partnerami jest znacznie efektywniejsza i bardziej komfortowa”.  Jacek Kałużny,  Vice President of Operations i Kierownik Projektu Wdrożeniowego w Markslöjd Sp. z o.o.

Innowacyjny CRM usprawnia funkcjonowanie spółki, jako firmy internetowej

Wdrożony w Markslöjd moduł CRM systemu Microsoft Dynamics NAV umożliwia efektywne funkcjonowanie spółki jako firmy internetowej. Moduł ten łączy funkcjonalność, która ma na celu maksymalizowanie skuteczności i jakości obsługi wszystkich partnerów/klientów – zarówno tych, korzystających z platformy B2B i modułu zakupów, jak również tych, którzy składają zamówienia telefonicznie lub faksem.

System ERP korzystnie wpłynął na rozwój firmy

Przewidywany rozwój firmy możliwy jest dzięki korzyściom wynikającym z projektu, do których zalicza się:

- sprawniejszą i ustandaryzowaną wymianę danych z centralą i partnerami spółki dzięki integracji platformy B2B,

- ułatwione procesy administracyjne i sprzedażowe,

- automatyczne przesyłanie danych z systemu magazynowego (Astro) do Microsoft Dynamics NAV,

- ujednolicony format dokumentów przychodzących od partnerów, w tym faktur zakupu,

- możliwość szybkiego tworzenia raportów i protokołów na podstawie danych pochodzących z różnych systemów partnerów handlowych,

- ustrukturyzowany obieg dokumentów odzwierciedlający przepływ procesów w firmie,

- wdrożenie Green IT oraz modernizacja infrastruktury informatycznej.

 

Projekt realizowany był przez firmę IT.integro, głównego partnera Microsoft Dynamics NAV w Polsce oraz tegorocznego zdobywcy nagrody Partnera Roku Microsoft 2015 oraz President’s Club for Microsoft Dynamics 2015. „Projekt dostarczył nam nowych wyzwań. Największym z nich była integracja z kontrahentami. Import i eksport dokumentów jest kluczowym procesem w Dynamics NAV dla firmy Markslojd” – mówi Bartosz Szczęch, Starszy Konsultant i Kierownik Projektu w IT.integro. „Ponadto bardzo ciekawym rozwiązaniem była integracja z portalem do składania zamówień przez klientów. Takie projekty są dla nas bardzo interesujące, ponieważ z uwagi na to, że wymagają przygotowania rozwiązania bardziej złożonego, pozwalają w pełni wykorzystać naszą wiedzę i elastyczność systemu Microsoft Dynamics NAV” – dodaje.

Więcej informacji na stronie: www.IT.integro.pl