Dron geodezyjny - Geodezja Opole

Każdy, kto miał do czynienia z dronem wie, że z powodzeniem można wykorzystać go do robienia zdjęć w locie. Nic dziwnego więc, że drony zyskały dużą popularność w wielu dziedzinach, w tym geodezji. W jaki sposób dron może ułatwić pracę geodecie?

Fotografia a fotogrametria lotnicza

Mianem fotografii lotniczej określamy każdy widok utrwalony za pomocą urządzenia fotograficznego znajdującego się w powietrzu. Zasadniczą różnicą pomiędzy fotografią a fotogrametrią lotniczą jest fakt, że fotografia umożliwia jedynie uzyskanie ogólnego obrazu terenu. Dzięki fotogrametrii, polegającej na stworzeniu kilkuset, a nawet kilku tysięcy oddzielnych zdjęć danego obiektu, jesteśmy w stanie nie tylko otrzymać informacje dotyczące ukształtowania badanego terenu, ale także kształtu, rozmiaru i wzajemnego położenia obiektów znajdujących się na danym terenie. Takie i podobne usługi w zakresie fotogrametrii wykonuje firma na terenie całego województwa opolskiego Geodezja Opole.

geodezja opole drony geodezyjne do fotomertrii i pomiarow woj opolskie

Wirtualna rzeczywistość – modele 3D

Geodezja Opole oferuje Państwu rozwiązania niczym w ,,grze komputerowej”. Zastosowanie siatki trójkątów z teksturą tzw. 3D mesh pozwoli na przeniesienie stanu rzeczywistego w wirtualny, dając  tym samym możliwość łatwego zarządzania inwestycją, a także kontrolowania postępu prac z dowolnej perspektywy, na każdym etapie realizacji.

Newsletter