Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Nie jest Ci obojętna kwestia ochrony środowiska? Szukasz sposobu na długofalową inwestycję, która w dodatku pozwoli obniżyć domowe rachunki? Dowiedz się, jakie korzyści przynosi fotowoltaika. Sprawdź też, jakie rozwiązanie proponuje firma Otovo, by czerpanie energii słonecznej było dostępne dla każdego. 

 

Kim jest Otovo? 

Firma Otovo, wiodąca w zakresie fotowoltaiki na rynku norweskim, poszerza obszary swojego działania na kolejne kraje europejskie. Po Szwecji, Francji, Hiszpanii oraz Włoszech przyszedł czas na Polskę. Otovo umożliwia przeprowadzenie praktycznie całego procesu zakupu instalacji fotowoltaicznej za pośrednictwem Internetu. Bezpośredni kontakt z przedstawicielem firmy ma miejsce, dopiero gdy montowane są panele słoneczne. 

 

Fotowoltaika: co warto wiedzieć. 

Najprościej ujmując, fotowoltaika zajmuje się pozyskiwaniem energii słonecznej. Wykorzystywane są w tym celu instalacje, w skład których wchodzą między innymi panele słoneczne. Umożliwiają one przekształcenie energii ze słońca w taką, która może zasilić nasze domy. Warto podkreślić, że jest to źródło całkowicie ekologiczne i odnawialne. Pozyskanie z niego energii nie powoduje produkcji szkodliwych substancji i nie wpływa na kurczenie się zasobów naturalnych. Ceny prądu dostarczanego z tradycyjnych źródeł stałe rosną. Gospodarstwo domowe zasilane energią solarną staje się niezależne od podwyżek. 

 

Dlaczego leasing się opłaca? 

Leasing jest korzystną formą finansowania, ponieważ umożliwia rozpoczęcie inwestycji bez konieczności angażowania własnego kapitału. Chociaż kojarzy się z opcją dostępną głównie dla przedsiębiorców, firma Otovo proponuje swoim klientom leasing konsumencki. Fotowaltaika opłacana przez leasing to zatem oferta skierowana również do klientów indywidualnych. Jest korzystna nie tylko dlatego, że nie wymaga jednorazowego wkładu kapitału. Otovo dla klientów korzystających z tej formy finansowania oferuje aż 25 lat gwarancji na instalację solarną. Miesięczny koszt leasingu zaczyna się już od 99 zł. Dzięki temu, możliwość pozyskiwania energii ze słońca, staje się dostępna również dla osób, które wcześniej nie miały na to środków.