Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Wirtualne biuro to rozwiązanie stworzone dla osób wykonujących pracę zdalną. Otwierając nowe przedsiębiorstwo, nie trzeba przejmować się posiadaniem siedziby. Wystarczy podać adres, pod którym firma zostanie zarejestrowana. Najprostszym rozwiązaniem jest więc rejestracja pod adresem zamieszkania, jednak nie zawsze jest to możliwe czy nieefektywne. Z pomocą przychodzą tak zwane wirtualne biura, ułatwiające start i prowadzenie spraw administracyjnych.

 

Idea wirtualnego biura

Najważniejszą usługą, jaką oferuje virtual office to udostępnienie adresu potrzebnego do rejestracji firmy. Takie dane można załączyć w materiałach reklamowych. Tam też będzie przychodzić korespondencja. Pracownicy zatrudnieni w wirtualnym biurze będą odbierać i listy i na bieżąco informować o ich nadejściu. Szczególnie ważne są tu terminy odbioru pism urzędowych, które charakteryzują się ograniczonym czasem na odpowiedź. Można również zobligować podwykonawców do otwierania przesyłek oraz ich skanowania i wysłania. Zaoszczędzi to czas przedsiębiorcy i zyska on pewność, że każdy list zostanie do niego przesłany drogą elektroniczną. Wirtualne biuro jest przydatne dla osób, których nie ma na miejscu przez dłuższy czas, ponieważ ich praca polega na przemieszczaniu się i bezpośrednim spotykaniu się z kontrahentami. Odbiorą oni korespondencję z pozycji smartfona i jak najszybciej odpiszą za jego pomocą.

 

Jakie są koszty usługi wirtualnego biura?

Co ciekawe, nie są one wygórowane. Najwięcej zależy jednak od potencjalnej lokalizacji i ilości dodatkowych usług. Pomieszczenie w reprezentacyjnym biurowcu może kosztować około 200 złotych miesięcznie. Bardzo często firmy kuszą ciekawymi promocjami, dzięki którym można zaoszczędzić jeszcze więcej na pojedynczej usłudze. Co ciekawe, w sieci znajdują się porównywarki cen agencji oferujących usługi wirtualnego biura. Dzięki nim najłatwiej zdobyć wiedzę na temat kosztów i poznać opinie o przedsiębiorstwach trudniących się takimi usługami. Szczególnie bogata jest oferta dotycząca lokalizacji warszawskich ze względu na dużą ilość ekskluzywnych lokalizacji oraz największy w skali kraju popyt.

 

Kto może skorzystać z usług wirtualnego biura?

Oczywiście każde przedsiębiorstwo na każdym etapie swojej działalności może skorzystać z takiej usługi. Jednak najczęściej takie decyzje podejmują przedstawiciele firm idących z duchem czasu, nastawionych na czerpanie zysków pochodzących ze zmiany lokalizacji. Grupami zawodowymi, które korzystając z dobrodziejstw virtual office są wszyscy freelancerzy, w tym headhunterzy, osoby pracujące w marketingu czy copywriterzy. To dobre rozwiązanie dla start-upów i innych firm, które mogą być zarządzane zdalnie.

Szczególne korzyści czerpią przedsiębiorstwa zamierzające otworzyć placówkę w innym mieście lub kraju, sporadycznie spotykając się z kontrahentami. Obniży to koszty obsługi a zyski będą spowodowane kolejną lokalizacją w portfolio. W dzisiejszych czasach wiele osób pracuje na etacie, a po godzinach prowadzi małą firmę. Skorzystanie z wirtualnego biura pozwala takiej działalności pozyskać nowych klientów i wejść na wyższy poziom w branży.

Więcej informacji
Więcej informacji dostępnych jest na stronie https://wirtualnebiuro360.pl gdzie prezentowana jest usługa wirtualnego adresu.