wykres
Pozycjonowanie strony to szereg czynności, które zwiększają widoczność strony w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu firma może zbudować zaufanie oraz dotrzeć do potencjalnych klientów. Pozycjonowanie długi ogon to skuteczna i coraz częściej stosowana strategia. Dowiedz się, na czym polega!

 

 

 

 

 

Czym jest długi ogon w pozycjonowaniu?

Długi ogon (long tail) to fraza, która składa się z kilku słów, najczęściej od trzech do sześciu. Są one dość specyficzne i dostarczają odpowiednie informacje potencjalnym klientom. Frazy tego typu nie są zbyt często stosowane. Użytkownicy zdecydowanie częściej wpisują frazy generyczne (ogólne), jednak one rzadziej prowadzą do zakupu. Pozycjonowanie długi ogon generuje więc większą liczbę konwersji. Do fraz typu long tail zaliczamy zwroty takie jak "ile kosztuje pozycjonowanie strony internetowej" czy "jakie kupić buty do gry w siatkówkę".

 

Jak pozycjonować długi ogon?

Pozycjonowanie długi ogon jest świetną metodą na zbudowanie sprzedażowego ruchu. Należy jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach, które zapewnią nam sukces. Pierwszą z nich jest wybór odpowiednich słów kluczowych. Powinniśmy zastanowić się, co użytkownik wpisałby w przeglądarkę, aby znaleźć oferowany przez nas produkt/usługę. Z pewnością ułatwią nam to zadanie również narzędzia, które wyświetlają najczęściej wpisywane frazy. Podpowiedzi możemy znaleźć także wpisując daną frazę w Google'u - wyświetlą nam się te, które użytkownicy najczęściej stosują.

Frazy typu long tail warto wykorzystać w szczególności na blogu. Daje on ogromne pole do popisu. Nasycone słowami kluczowymi artykuły mogą przynieść wysokiej jakości ruch i sprzedaż. Frazy sprawdzą się w szczególności wtedy, gdy umieścimy również linki do produktów czy też usług. Nie możemy jednak zapomnieć o wartości merytorycznej, którą bezwzględnie powinien nieść każdy artykuł. 

Musimy pamiętać o rozsądnym umieszczaniu fraz. Nie może być ich za dużo, ponieważ wprowadzi to chaos. Wymogi związane z działaniami SEO zmieniają się nieustannie. Pojawiają się coraz to nowsze i skuteczniejsze trendy. Pozycjonowanie długi ogon cieszy się niemałym zainteresowaniem. Jego efekty są naprawdę zadowalające!

 

Czy pozycjonowanie długi ogon się opłaca?

Pozycjonowanie długi ogon zdecydowanie jest opłacalne. Koszty z nim związane są niższe niż w przypadku krótkich, ogólnych fraz. Wymaga mniejszego nakładu pracy i jednocześnie pozwala osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty. Wysokie pozycje pojawiają się błyskawicznie. To jednak nie wszystko - konkurencja jest niewielka, a stabilność pozycji wysoka. Frazy typu long tail dłużej utrzymują się na uzyskanych pozycjach. Pozwalają dotrzeć do zdecydowanych klientów, nastawionych na zakup bądź skorzystanie z usług. 

Pozycjonowanie strony internetowej jest niezwykle ważne. Pozwala firmie zaistnieć. Stosowanie fraz długi ogon (long tail) to jedna z wielu skutecznych i zdecydowanie opłacalnych metod pozycjonowania. Odpowiednich wybór fraz oraz ich rozsądne umieszczanie to czynności, które pozwalają osiągnąć sukces! 

Więcej informacji
Informacje dodatkowe znajdziesz na stronie Lembicz.pl - blog o marketingu internetowym, tradycyjnym i biznesie.

Newsletter