agencję rekrutacyjną

Jesteś właścicielem firmy i nie masz czasu na samodzielne poszukiwanie pracowników? W takiej sytuacji warto skorzystać ze wsparcia agencji rekrutacyjnej. Sprawdź, jak wybrać najlepszą z nich!

 

 

 

 

 

Czym jest agencja rekrutacyjna?

Na samym początku warto wyjaśnić, co to jest agencja rekrutacyjna. Jest to firma zajmująca się przeprowadzaniem procesu rekrutacji na zlecenie przedsiębiorstw, które poszukują pracowników. Agencje rekrutacyjne od kilku lat stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Tego typu firmy zatrudniają specjalistów, którzy doskonale wiedzą, jak wśród kandydatów na dane stanowisko znaleźć osobę o odpowiednich predyspozycjach i doświadczeniu.

 

Agencje rekrutacyjne – dla kogo?

Coraz więcej firm decyduje się na skorzystanie ze wsparcia agencji doradztwa personalnego lub agencji rekrutacyjnej. Zadajesz sobie pytanie, czy to dobre rozwiązanie dla Ciebie? Agencje rekrutacyjne są świetną opcją dla przedsiębiorców, którzy chcą zlecić rekrutację pracowników profesjonalistom, aby móc poświęcić się innym zadaniom związanym z funkcjonowaniem firmy. Podjęcie współpracy z firmą rekrutacyjną to również doskonała propozycja dla właścicieli firm, którzy chcieliby zminimalizować ryzyko związane z zatrudnieniem nieodpowiednich osób. Pracownicy firm rekrutacyjnych obiektywnie i rzetelnie oceniają kompetencje wszystkich kandydatów. Dzięki temu możemy mieć pewność, że rekrutacja zostanie przeprowadzona fachowo i solidnie.

 

Rekrutacja pracowników poprzez agencję – dlaczego warto?

Chcesz zatrudnić w swojej firmie nowych pracowników i zastanawiasz się, czy warto podjąć współpracę z agencją doradztwa personalnego lub agencją rekrutacyjną? Do zalet współpracy z firmą rekrutacyjną należą przede wszystkim:

  • Oszczędność czasu – procesy rekrutacyjne organizowane przez wyspecjalizowane do tego firmy przebiega szybko, sprawnie i profesjonalnie. Agencje rekrutacyjne posiadają wiedzę, doświadczenie i umiejętności, które pozwalają znacznie skrócić czas poszukiwania pracowników.
  • Oszczędność pieniędzy – decydując się na współpracę z agencją rekrutacyjną, nie musimy ponosić kosztów utrzymania własnego działu rekrutacji.
  • Rzetelni i lojalni pracownicy – agencje korzystają ze sprawdzonych technik rekrutacyjnych, które umożliwiają znalezienie idealnych kandydatów do danej pracy.
  • Gruntowna selekcja pracowników i mniejsze ryzyko zatrudnienia nieodpowiednich osób – podjęcie współpracy z agencją rekrutacyjną pozwoli nam zminimalizować straty związane z zatrudnieniem niewłaściwych osób na dane stanowisko.
  • Dostęp do dużej bazy kandydatów – agencje rekrutacyjne na bieżąco rozszerzają bazę kandydatów, dzięki czemu mają dostęp do ogromnej liczby potencjalnych pracowników.

 

Jak wybrać agencję rekrutacyjną?

Wieloetapowy proces rekrutacyjny prowadzony przez doświadczoną agencję to świetny sposób na znalezienie odpowiednich pracowników. Zastanawiasz się, jak wybrać firmę rekrutacyjną, która spełni Twoje oczekiwania? Zwróć uwagę przede wszystkim na następujące kwestie:

  • Wieloletnie doświadczenie – warto wybrać agencję z długoletnim stażem, która może się pochwalić sporym doświadczeniem w przeprowadzaniu procesów rekrutacyjnych.
  • Wstępna rozmowa z pracownikiem agencji – przed rozpoczęciem współpracy przedstawiciel firmy rekrutacyjnej powinien zadać Ci szereg pytań, które pomogą mu określić potrzeby Twojego przedsiębiorstwa. Profesjonalna agencja powinna mieć indywidualne podejście do klienta i wspierać go na każdym etapie rekrutacji pracowników. 
  • Opinie – zanim podejmiesz współpracę z daną agencją, przeczytaj w internecie opinie na jej temat. Profesjonalna firma rekrutacyjna powinna cieszyć się uznaniem swoich klientów.

 

Agencja rekrutacyjna Kraków - zaufaj profesjonalistom

Szukasz specjalistów, którzy pomogą Ci w rekrutacji pracowników? Świetnym wyborem będzie Agencja Rekrutacyjna Kraków! Jesteśmy agencją rekrutacyjną, która rzetelnie zajmie się potrzebami rekrutacyjnymi Twojej firmy. 

Newsletter