startup photos1
Prywatna opieka medyczna staje się coraz bardziej popularna w Polsce. Nietrudno się temu dziwić, pacjenci, którzy zetknęli się z opieką publiczną chociaż raz, często nie mają już cierpliwości do kolejnych poszukiwań specjalistów tą drogą. O ile umówienie się na wizytę u lekarza pierwszego kontaktu nie jest jeszcze takie trudne, to znalezienie godnego uwagi specjalisty, przyjmującego w dogodnym dla pacjenta terminie, jest już niezwykle skomplikowane.

 

W przypadku wystąpienia pierwszych objawów chorobowych konieczna jest w wielu sytuacjach szybka reakcja, w publicznych przychodniach brakuje wolnych terminów, niekiedy najbliższa wizyta może być przeprowadzona za kilka miesięcy. Inaczej sprawa ma się w placówkach prywatnych, w takich specjalistycznych gabinetach nie trzeba długo czekać. Często też koszty, które ponosi pacjent, nie są już tak duże, jak kiedyś. Duża ilość tych obiektów na rynku sprawia, że obniżają one ceny za wizytę, nierzadko dobrą opcją są także wygodne w użyciu pakiety medyczne.

 

Dlaczego opłaca się je wykupić?

Osoby często odwiedzające gabinety lekarskie, jak na przykład seniorzy, nie potrzebują płacić pełnej kwoty za każdą kolejną wizytę u swojego specjalisty. Na takim leczeniu można zaoszczędzić, rozwiązaniem są wygodne w opłacaniu pakiety medyczne. Obowiązują one na z góry określony czas, najczęściej płaci się miesięcznie wcześniej zaznaczoną w umowie kwotę.

Umowa obowiązuje na wizyty u różnych specjalistów, oprócz lekarza pierwszego kontaktu, który jest w stanie ocenić ogólny stan zdrowia pacjenta, do wyboru są także inne opcje, między innymi specjaliści różnego typu.

Do podstawowych usług w takich pakietach można zaliczyć wizytę u: internisty, kardiologa, urologa (mężczyźni) czy ginekologa (kobiety). Niektóre pakiety są rozszerzone, wtedy można zdecydować się na wszystkich dostępnych na rynku lekarzy, czyli: okulistę, ortopedę, laryngologa, onkologa itd., do wyboru są także specjalistyczne badania pomocne w przeprowadzeniu poprawnej diagnostyki, czyli badania krwi, tomografia, RTG.

 

Gdy liczy się oszczędność i jakość

Publiczne placówki zdrowia przez to, że mają dużą ilość pacjentów, nie są w stanie wykonać wszystkich potrzebnych badań na czas. Pacjenci, którzy chcą być leczeniu przy użyciu innowacyjnego sprzętu medycznego, powinny zdecydować się na częste wizyty w gabinetach prywatnych. Jakość takich wizyt jest duża, niezależnie od wybranego specjalisty.

Często dzięki takim pakietom można wyeliminować trudne dla pacjenta dolegliwości bólowe, usunąć z organizmu choroby, przywrócić sprawność i dobre samopoczucie. Podstawowe pakiety nierzadko są wykupowane przez pracodawców nowoczesnych firm, dbających o swoich pracowników. Obiekty medyczne są pomocne w przeprowadzeniu rutynowych badań i utrzymaniu zdrowia pracownika na konkretnym poziomie.

Wykupienie większej ilości tych produktów również wiąże się z odpowiednią oszczędności. Każda taka osoba korzystająca z prywatnej opieki medycznej nie ma uczucia frustracji, gdy konieczna jest wizyta u danego specjalisty.

MedicCentre.pl
Artykuł powstał we współpracy z mediccentre.pl

Newsletter