Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Refinansowanie kredytu hipotecznego
Wrocław jest miastem, w którym prowadzi się wiele inwestycji mieszkaniowych. Także rynek wtórny obfituje w atrakcyjne lokale do nabycia. Nic dziwnego, że zaciągamy kredyty hipoteczne. Zawirowania w polskiej gospodarce w ostatnim czasie sprawiły, że wiele osób ma problemy z regularną spłatą rat. Rozwiązaniem może być refinansowanie kredytu hipotecznego. Watro więc udać się do doradcy kredytowego i dowiedzieć się, jak wybrnąć z niekorzystnej sytuacji.

 

Czym jest kredyt hipoteczny i na czym polega jego refinansowanie?

Kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem zaciągniętym w banku, na zakup lub remont nieruchomości. Jego zabezpieczeniem stanowi ta sama nieruchomość, na którą pożyczyliśmy pieniądze. Jeśli z jakichś powodów przestaniemy spłacać raty , bank zyska prawo do przejęcia naszego domu lub mieszkania. Głównym czynnikiem, który wpływa na oprocentowanie kredytu hipotecznego, jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO). W ostatnim czasie, uległa ona zwiększeniu, co naraziło wielu kredytobiorców na problemy ze spłatą zobowiązań. Wyjściem z sytuacji może być refinansowanie kredytu hipotecznego. Polega ono na przeniesieniu zobowiązania, do innego banku, który w danej chwili oferuje najtańszy kredyt hipoteczny. W wyliczeniu comiesięcznych rat, może być pomocny kalkulator kredytu hipotecznego, który znajduje się na stronach większości banków O refinansowanie możesz się starać także wtedy, gdy prowadzisz działalność gospodarczą. Musisz regularnie płacić podatki. Niezależnie, czy jest to podatek na zasadach ogólnych, karta podatkowa, podatek liniowy czy ryczałt a kredyt hipoteczny może zostać przyznany. Warunkiem jest także brak zaległości w opłacaniu składek do ZUS. Jeśli spłacamy więcej niż jedną pożyczkę i wpływa to niekorzystnie na domowy budżet, rozwiązaniem może być kredyt konsolidacyjny.. Oczywiście w każdym przypadku, bank zbada jaka jest nasza zdolność kredytowa. Możesz wykorzystać kalkulator zdolności kredytowej, dostępny na stronach banków. Doradcy z wrocławskich biur pomogą ci znaleźć sposób na jej zwiększenie. 

 

Spłata kredytu hipotecznego a działalność gospodarcza

Jeśli prowadzisz własna firmę, także możesz dostać kredyt hipoteczny lub kredyt mieszkaniowy, jednak warunki będą tu trochę inne niż w przypadku osób zatrudnionych na etacie. Bank sprawdzi twoją zdolność kredytową, na podstawie rocznego dochodu firmy netto i od tego będzie zależało udzielenie kredytu. Nie możesz mieć także zaległości podatkowych i w opłacaniu składek na ZUS. Warto przeanalizować ranking kredytów hipotecznych, zawierający oferty kredytów hipotecznych różnych banków. Pomoże ci to, wybrać najkorzystniejszy wariant. Jeśli nadal nie jesteś pewien, którego pożyczkobiorcę wybrać, skorzystaj z wiedzy i doświadczenia doradcy kredytowego. Dobrym pomysłem będzie też ubezpieczenie nieruchomości od kredytów hipotecznych, które oferuje wiele firm ubezpieczeniowych. 

 

Kredyt konsolidacyjny

A co zrobić w przypadku, w którym masz więcej niż jeden kredyt hipoteczny? Do tego dochodzi jeszcze kredyt gotówkowy i inne zobowiązania wobec banków? Wyjściem z sytuacji jest kredyt konsolidacyjny. To nic innego, niż połączenie kilku kredytów w jeden. Wówczas raty kredytu hipotecznego i innych zostaną zmniejszone. Można także wydłużyć okres kredytowania w zawartej nowej umowie kredytowej. Przed podpisaniem umowy, sprawdź jaka jest marża kredytu hipotecznego i czy wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego podlega dodatkowym opłatom. 

Ocieplanie budynków a niskie temperatury – to warto wiedzieć